Temný elf

Temní elfové

Díky kombinaci bezvousosti, tmavé pleti a dlouhých uší do špičky je bezpečně pozná každý obyvatel Tornelionu. Stejně jako jejich blízcí příbuzní -- elfové -- žijící na povrchu neoplývají obří silou, nicméně jsou velice mrštní.

Na povrchu žijí v malých komunitách uvnitř velkých měst, avšak jejich království se rozkládá v podzemí pod Štíty světa (pohoří v oblasti Iared). Do jejich říše je dle legend dovedla mocná bytost připomínající obřího pavouka. Tehdy uzavřeli dohodu, že jejich nové království bude navěky pod její ochranu a oni za to budou bytost ctít jako boha. Více informací o této bytosti není nikomu v Brožově známo. Temní elfové se o daném tématu odmítají bavit s kýmkoliv, kdo není jejich rasy.

Navzdory jménu nejsou o nic zlovolnější než jiné národy. Přesto je pravda, že často vzbuzují strach díky životu v podzemí, zálibě v zakázaných oborech magie a naprosté posedlosti tajnůskářstvím. Někdo tvrdí, že to dělají schválně, aby ostatním nahnali strach, někdo, že pro to mají své důvody… Pravdou zůstává, že díky této pověsti a skutečnosti, že kdysi vyhráli válku s trpaslíky, si žádný národ netroufne s nimi jít do přímého konfliktu.

 

Vlastnosti

Šerozrakost

Temná čepel

 

Kostým

Kůže obarvená na černo a špičaté elfské uši (rovněž obarvené na černo).

Muži oholené vousy. V případě smíšeného původu je tolerovatelný i menší vous.

Oděv tmavých barev, nesmí působit křiklavě. Vše elegantní, nic by nemělo působit hrubým, otrhaným dojmem.

Zbroj se nesmí lesknout a omezovat v pohybu.

Vyhnout se kostkovaným vzorům, kiltům a všemu ve stylu “viking”.

 

Dodatky

Většina trpaslíků temné elfy nenávidí. Tato nevraživost je však jednostranná, temní elfové věří, že být vzteklý je obecnou vlastností trpaslíků.

Preferované zbraně temných elfů jsou dýky, lehké meče, kopí a kuše.

Zbraně jako sekery, palice a kyje, jim jsou zcela cizí. Mohou se je naučit používat, ale je třeba se zamyslet nad tím, co by je k tomu vedlo.

Podzemní říše temných elfů se nazývá Podtemno.

Odkaz pojednávající o rase temných elfů:

Definice nemagického bojového efektu “Jed”: