Arachnir

Arachnirové

Rasa arachnirů vznikla před dávnými věky. Dle pověstí se o jejich vznik přičinila bohyně lásky, jež svou mocí podnítila spojení pavoučích polobohů s lidmi. Arachniři vypadají jako lidé, až na poměrně zásadní rozdíl – namísto lidské hlavy mají hlavu pavoučí. Nad lidským tělem se krk napojuje přímo na pavoučí zadeček, odkud namísto obličeje trčí hlavohruď s osmi nohama. Přes svůj (pro mnohé děsivý) vzhled jsou to ale co do života a chování vlastně pořád lidé.

Arachniři obou pohlaví žijí na ostrovech na podzemním jezeře pod Zhigvorskými hroty (pohoří v oblasti Zhigvor). Z jeskyně na povrch k lidem pronikli arachniří obchodníci a emisaři teprve v roce 1370, takže jejich rasa v Tornelionu není příliš známá. Jsou zvyklí spíše na chlad a vlhko. Pod umělými magickými slunci pěstují v jeskyni rostliny a houby, kterými krmí svou vlastní potravu (velký hmyz). Nepohrdnou ani menšími teplokrevnými tvory jako krysami, králíky či ptactvem (jsou výhradní masožravci). Na ostrovech žijí ve velkých rodinách v pavučinových vesnicích a městech. Čím výše je obydlí postaveno, tím bohatší a významnější je majitel. Na stavbu budov využívají obrovské pavouky velké jako pes či kůň. Dovedou produkovat i vlastní pavučinu, tu však používají především na drobnější práce a umění; bez ní se rovněž neobejdou ve většině řemeslných činností. Jinak jsou jako lidé; dobří i špatní, moudří i hloupí, silní i slabí.

 

Vlastnosti

Vrhači pavučin

 

Kostým

Maska pavoučí hlavy - pavoučí “hlavohruď” s nohama nasazená na obličeji, hlava je zakrytá (zakryté vlasy) a tvoří “zadeček” pavouka.

 

Dodatky

V případě dotazů je možné kontaktovat i autora rasy arachnirů na FB: Zde!

Odkaz pojednávající o rase arachnirů:

Definice magického bojového efektu "Past":