2023 Prolog pátý - O trošku magie navíc

O trošku magie navíc

Pan místodržící Katcherio pozvedl pohled od mapky Brožova a okolí a zavřel kalamář s červeným inkoustem.

"Děkuji ti za zprávu, Robe. Jsem rád, že Alchymistická dílna stále stojí a já nemusím škrtat a řešit přestavbu. Najdi pár mágů, ať jim pomůžou hasit a ať odfouknou ten smrad někam nad moře. Děkuji."

Jak se zdálo, tak alchymie, magie a věda si v Brožově žily vlastním životem, který občas ale ohrožoval životy dalších obyvatel. A sloupec rudého dýmu zpoza palisády nevypadal zrovna přívětivě.

"No nic, když už tu mapu mám otevřenou…" prohodil pan místodržící sám k sobě a otevřel kalamář se zeleným inkoustem. Na severní část, kousek za hranicemi tyčenými kameny, zakreslil malou věžičku a úhledným rukopisem pod ni napsal Poslední paprsek.

"No dobře, tak stará hraniční pevnost dostala nové obyvatelstvo, což není takový problém. Ale asi tam občas pošlu nějakou patrolu na kontrolu. Ale co, věci na hranicích stejně nemívají dlouhého trvání, tak co. Tímto se moc trápit nebudu…" pomyslel si současný vládce Brožova. "Na druhou stranu… Jsou tady věci, které hoří mnohem víc." Na chvilku se zamyslel, což v jeho podání znamenalo pár doušků studeného vína, tři olivy a jednu švestku ve slanině, a poté rozlomil velký, pečetěmi ověnčený, svitek, kterému dominoval znak Kaladorské Kapituly, doprovázený znakem arcimága Cirmeona.

"Velice si ceníme toho, že jste přijali náš návrh na navázání diplomatických vztahů mezi Brožovem, potažmo Gelreánem a Kapitulou. Náš velvyslanec, mág Alastair, s náležitým doprovodem samozřejmě, je na cestě. Velice se těšíme na naši společnou budoucnost a bla bla bla…" četl si polohlasem pan místodržící a unaveně si vydechl. 

"Mno, zase jedna z takových těch nabídek, co se neodmítá. Na druhou stranu, pár mágů na výletě není žádná komplikace a aspoň třeba pan velvyslanec navštíví místní, hm, lazebnu Nelidské potěšení. Zakázané ovoce chutná nejvíc a když už bylo vydáno povolení k provozu, tak proč by nemohl i velvyslanec, hm, relaxovat…"

Nad Brožovem zapadlo slunce a vše dostávalo krásný, klidný nádech zlatavého klidu s příslibem lákavého večera.

"Dneska by to šlo…" pomyslel si pan místodržící a odškrtl metodicky další položku ze seznamu "...chvilka klidu by se mi hodila k přemýšlení, co s Brožovem dál."

 

Inu…

 

Víte, jak to chodí s těmi přáními?