Hraničář & Druid

Povolání hraničáře je neodmyslitelně spjato s lesem – tedy se znalostí tvorů, bylin, míst a dalších roztodivných věcí, které v lese můžete potkat, co z nich lze získat a k čemu je to vlastně dobré. To vše má hraničář v malíku a navrch je v lese jako doma, protože zná doslova každý pařez. Povolání se dělí ve dví: Hraničář se toulá divočinou, vyniká v lovu či v bylinách a léčitelství. Druid se naopak zabývá spíše rovnováhou lesa, magií a rituály.

O HRANIČÁŘÍCH

Pod hraničářem si lze představit dva rozdílné archetypy, z nichž oba dva jsou určitým způsobem zaměřeny na přežití v lese. Prvním z nich je tradiční lovec – chlapík, který se vyzná v běžné zvěři i magických tvorech, dokáže si na zvěř počíhat neviděn a jeho šíp nikdy nemine. Sám toho ovšem moc nevydrží, a tak je jeho nelepším přítelem opatrnost a ostražitost. 

Druhým je chodec, lesní tulák, co luk pověsil na hřebík a svůj život se rozhodl svěřit pořádné jedenapůli či dlouhé sekeře. V boji vydrží nějakou tu ránu, především se ale vyzná v lesním bejlí a dokáže léčit zranění. Oba dva archetypy se na mistrovské úrovni mohou učit jednoduchým lesním rituálům, které je mohou nasměrovat k některému z druidských archetypů.

K hraní Hraničáře nepotřebujete mnoho – na roleplaying i kostým neklade velké nároky (sedávat v rozích s kápí na hlavě umí kde kdo, že), ačkoliv zahrát hraničáře kvalitně je docela kumšt. Stejně tak nebudete potřebovat kdovíjaké vybavení, lovec si vystačí s lukem či kuší a toulcem plným šípů, chodec užije lehčí zbroj a ideálně obouruční zbraň (jakkoliv vás nechceme limitovat v hraní chodce s lukem a naopak).

O DRUIDECH

Druid je hraničářem, který kdysi dávno zahodil zbraň do kouta a rozhodl se svoji existenci s lesem propojit v duchovní rovině. Víc než o „světské“ záležitosti mu proto jde udržování jeho rovnováhy a přirozeného koloběhu života. Ačkoliv každý druid musí o lese znát určitý základ, stále je více cest, jak se s lesem spojit:

Udržovatel tradic je mudrc, znalý lesních příběhů a tradic, které (jak název napovídá) má ve zvyku předávat dál. Bílý vous, roucho a srp jsou jeho znaky v babských povídačkách a nejmenovaném francouzském seriálu, druidi z Brožovských lesů jsou známí spíše pro roztodivná lesní kouzla a rituály a mluvení se stromy, jejichž prostřednictvím jim Hvozd propůjčuje magickou moc. Krom toho se vyznají v bejlí a umí vám namíchat dryák, ze kterého se vám zamotá hlava nebo naroste… no, to je jedno.

Jeho přesným opakem je ochránce divočiny – místo nehybného dřeva pojí svoji duši dohromady s duší vybraného zvířete. Ta mu umožňuje se v toto zvíře měnit, učit se a používat schopnosti a kouzla spojené s její podstatou. Čím silnější spojení, tím více jej zvířecí duše ovlivňuje, ale rovněž díky tomuto propojení umí lépe komunikovat s dalšími lesními dušemi, či vytvářet zvláštní amulety – medicíny.

K hraní druida budete potřebovat:

 

 

 LOVEC

 CHODEC

 UDRŽOVATEL TRADIC

 OCHRÁNCE DIVOČINY

 I.

 Boj zbraní - kontaktní zbraně

 Průraz I

 Zoologie I

 Boj zbraní - kontaktní zbraně

 Odolnost I

 Bylinkářství I

 Bylinkářství I

 Zoologie I

 Animismus I

 Lesní moudrost I

 Dryáky I / Medicína I

 II.

 Lesní moudrost I

 Skrytí ve stínu I

 Znalost magických tvorů I

 Lesní moudrost I

 Ranhojičství I

 Bylinkářství II

 Lesní moudrost II

 Souznění s hvozdem +3

 Bylinkářství II

 Lesní moudrost II 

 Svazek duší I

 Animismus II

 III.

 Zoologie II

 Průraz II

 Znalost magických tvorů II

 Bylinkářství III

 Odolnost II

 Ranhojičství II

 Lesní moudrost III

 Souznění s hvozdem +3

 Dryáky II

 Lesní moudrost III

 Svazek duší II

 Medicína II

 IV.

 Průraz III

 Skrytí ve stínu II

 Lesní moudrost II

 Odolnost III

 Ranhojičství III

 Lesní moudrost II

 Lesní moudrost IV

 Souznění s hvozdem +3

 Posvátný háj

 Lesní moudrost IV

 Svazek duší III

 Doupě