Frakce 2020

Zde naleznete popis herních frakcí pro rok 2020. Uvedeny jsou pouze frakce, které si to přály a dodaly svůj popis. Pokud máte zájem se k některé z frakcí dodatečně připojit, ozvěte se organizátorům na fb a ti vás propojí. Všichni v sekci tvorby/editu postavy zároveň uveďte příslušnost k frakci, se kterou jste již dohodnutí. Děkujeme.

 

Alchemická Dílna

Po neslavném konci Cechu alchymistů, který se rozpadl ještě dříve, než začal fungovat, se pár alchymistů rozhodlo spojit znovu síly, ale jiným způsobem. Půlgoblin Zmatmysl s Celestýnem přesvědčili hraběte Wilhelma XII. Nethlenského, brožovského soudce a známého filantropa, aby jakožto mecenáš zafinancoval stavbu budovy, která by sloužila k rozvoji vědění a mystických umění.

Takto vzniklá "Alchemická Dílna" si klade za cíl usnadnit zájemcům o alchymii a artisanství studium a poskytnout jim volně přístupné zázemí a zařízení. Také je zde možno výrobky poptávat či prodávat, navazovat spolupráci s kolegy z oboru...

V druhém křídle této stavby pak sídlí mágské Konkláve, které rozvíjí nauky magické.

 

Broschbaden - frakce Badenští

Je to několik let co otevřel Lázeňský Mistr hrabě Almaviva první Městské lázně v Brožově - Broschbaden. Najal rozličnou skupinu dobrodruhů, aby se starali o movitou klientelu. Koupele a příjemné posezení uvnitř i venku. To nabízí nejluxusnější zařízení v okolí. Vítán je každý, ale ne každý si může dovolit privátní a diskrétní prostředí. Samozřejmé je i pronajmutí pro čistě soukromou společnost.

O chod lázní se starají:
Waradyn الخلد - Tento obchodník z východu byl najat hrabětem Almavivou, aby zabezpečil obchodní a peněžní chod lázní. Je vždy ochotný zajistit jakýkoliv požadavek.
Rohir z Anchorange - Bard a žoldák, který po letech toulavého života toužil po usazení na poklidném místě, bez zaváhání přijal nabídku hraběte na ochranu a pobavení lázeňských hostů.
Lynx - Válečník a ranhojič, který několik let sloužil hraběti jako jeho osobní stráž. Do Brožova přišel původně s obchodní karavanou, před návratem zpět do domoviny byl požádán, aby zde zůstal a přidal se ke skupině lazebníků jako stráž, masér a kuchař.

 

BZPN - Boj za práva nelidí

Naše frakce má sen
Sníme o tom, že jednou v Brožovské hospodě usednou potomci utlačovaných nelidí spolu s lidmi jako bratři.
Sníme o tom, že jednou proměníme Galereáské velvyslanectví v oázu míru, pochopení a tolerance všech ras.
Sníme o tom, že upíři jednou nebudou posuzováni podle velikosti svých zubů, ale podle kvality svého charakteru.
Sníme o tom, že jednou si budou malí skřeti, elfové, trollové a holčičky hrát s kluky jako rovný s rovným.

 

Cech obchodníků s tuřínem

Cech obchodníků s tuřínem vznikl jako volné sdružení přistěhovalců žijících na předměstí Brožova, které už nebavilo být věčně opomíjenými odpadky na okraji brožovské společnosti bez nároku na zastání a příležitosti k výdělku. Základy starých rodových vazeb proto předavili v místní organizaci, která respektovala přirozené autority mezi sebou, krotila vzájemné rozdmíšky a bezpráví, sama v rámci komunity krotila bující kriminalitu a nejen že zavedla vysoce efektivní organizované zemědělství a zásobila město kvalitní zeleninou, ale začala i organizovat rozličné druhy obchodu, které možná podle zákonů Brožova nebyl vždy úplně legální, ale přinesl zisk a možnost prosadit se komukoli, kdo měl talent a vůli ho využít. V čele organizace potom stanul Baron, široce respektovaný muž, který se staral o blaho komunity, zajišťoval klid a shovívavost ze strany městkých autorit, a na oplátku požíval vážnosti a respektu, který se málokdo odvážil narušit. Jak postupně známost a prosperita cechu rostla, začal být ne-li respektován, tak minimálně nepřehlížen i institucemi města, až nakonec Baron Joshua zařídil oficiální uznání Cechu městem a sám zasedl v cechovní radě Brožova. O obchodech Cechu se traduje mnohé, říká se, že jeho členové dokáží sehnat cokoli, od vysoce kvalitních brukvovin s vysokým obsahem vitamínů, až po přírodní životabudiče menší nutriční hodnoty, nicméně značně pozvedající ducha, nicméně faktem je, že se sice našlo mnoho takových, kteří Cech obviňovali i ze závažných zločinů, žádný z nich ovšem nikdy nedorazil ke slyšení před oficiálními autoritami a dali přednost různým pracovním cestám a rekondičním pobytům na dobu neurčitou. A tak se dá očekávat, že i do budoucna bude předměstí díky Cechu vzkvétat nakolik, kolik je toho jen tuřín schopen.

 

Gelreánští místodržící

Gelreánské království (Hlavní město Galmora, vládce Xelesia I., pro připomenutí) má s Brožovem dlouhé a dobré vztahy ještě z doby, kdy se Brožov tituloval “Svobodné město”. Nyní je Brožov ve správě Gelreánu, ke kterému se dobrovolně a iniciativně připojil. V současné době je “úřadující” královský místodržící Lucasso Katcherio d´Foret Noire. A díky Stroji za to - Lucasso je vzdělaný Gelreánec a tedy značnou část času tráví civilizovaně - pitím vína, hraním kroketu, rozvoji městské infrastruktury, vylepšování vztahů s lesem a tak dál. Bohužel, události poslední doby přináší malý drobný bouřkový mráček na náladu pana místodržícího. Zdá se, že otevřenost a toleranci už není tak moc na pořadu dne - nějaké zrady se neodpouštějí. A situace s theolitem tomu celé nepřidává. I podle ostatních Gelreánců je pan Lucasso “maličko nevrlý” či “tváří se jako by mu zkyslo víno.” Tak jak tak - stále je královským pověřencem s výkonným mandátem. Tak snad se situace zklidní a všichni si dáme dobré víno a uleželý sýr..

 

Karavana Khajiitů

Karavana Khajiitů z pouští Dahirského emirátu prodávající a kupující vše od exotického ovoce po drahé kameny a otroky.

 

Kočičí smečka

Mňau! Jsme hromada heboučkých chuchvalců rozházených po okolí. Pokud s námi chcete kamarádit, stačí nás podrbat za ouškem a nakrmit. Třeba tím taky něco získáte. Nelekejte se, když si vás budeme značkovat. Je to projev náklonnosti a sympatie. Často nás objevíte v místech, kde se nachází jídlo a zábava. Máme ale také své problémy. Kočičí píseček se neúprosně plní, kožíšky potrebují spoustu péče a občas nám někdo šlápne na ocásek. To je pak zle! Vrrr.

 

Konkláve

Konkláve je cech brožovských mágů, který vznikl za účelem podpory magických nauk, posílení pozice mágů ve městě a dohazování práce. Jde spíše o volnější sdružení čarodějů s názorem, že magie by měla být dostupná a podporovaná. Cech je řízen pětičlennou radou (jedním radním je cechmistr), ostatní jsou členové. Členství je dobrovolné a žadatelé musí být mágové s magiovým krystalem. Mágové mohou být přijati na zkoušku jako tovaryši a pokud se osvědčí (hezké RP atd.), jsou přijati. Výhodou členství je možnost vzájemné pomoci s kouzly a rituály, výuka mladších kolegů, participace na výpravách a vzájemné dohazování práce dle schopností a dovedností.

 

Larvy

Jsme larvy, chceme se vyžrat a zakuklit.

 

Městská garda

Slavná garda Brožova! Jsi-li dobrodruh hledající slávu a dobrodružství, válečník s chutí bojovat proti temným silám nebo kdokoliv kdo má rád řád, hrdost a pevnou víru, neváhej a přidej se k nám!

Hrdost! Sláva!

…..jo a máme rum...

 

Obchodní společnost Rudá liška

Jsme obchodní společnost Rudá liška, jež provozuje kasino. Rádi uvítáme všechny bez rozdílu barvy, povolání či původu. Poskytujeme rozsáhlou škálu denních i nočních služeb.

Těšíme se na Vaší návštěvu!

 

Posádka baronova ležení

Ozbrojená jednotka, výzkumníci a obchodníci pracující v ležení barona von Durchblauch v hlubokých lesích. Výzkum theolitu a obrana těžebních operací jsou v základně denním chlebem.

 

Řád Rudého Draka

Řád, který vnímá dračí symboliku s odkazem na dávnou báji jako cestu k upevňování víry v sebe sama. Podle báje z dob, kdy lidé žili v říši bohů a sloužili jim, nabídl Rudý Drak lidem jablka ze stromu poznání. Lidé skrze ně poznali svou vlastní sílu a vzepřeli se bohům. Ti je za to vyhnali ze svého světa. Řád si klade za povinnost chránit veškeré lidstvo před hněvem bohů, neustále se zlepšovat a sílit, aby se jednoho dne v poslední bitvě mohli vyrovnat síle bohů. Vyznává řád, sílu, vytrvalost a odvahu. Zatracuje zahálku, modlářství, násilí na lidech víry a slabost.