Outro

V sídle místodržícího byl takhle po půlnoci příjemný klid. Z jednací síně, kde přes den probíhaly politické debaty, vyjádření podpory a věrnosti, se linul příjemný chlad. Jediným zvukem, linoucím se síní, bylo škrábání brku a občasné žblunkání lahve s vínem.

 

Se suchým hrdlem se pracuje prostě špatně. A že té práce je. Ze zvyku jsem si promnul unavený spánek, na kterém jsem ucítil příjemný chlad, linoucí se z drobných theolitových výrůstků.

 

“Kdybych to věděl, jednal bych jinak?” zamyslel jsem se, zatímco můj brk samovolně psal další diplomatickou depeši. “Pro bono aquilae…” 

 

Takže si to shrneme - vývozní kvóta a množství theolitu, dopraveného do Gelreánu, víceméně odpovídá a je alespoň trošku uspokojivá. “Jedinou skvrnou celé kauzy je exekuce inspektora..” pomyslel jsem si a natáhl jsem se přes stůl pro záznamový arch “..který značně překročil své pravomoci otrávením lesního lidu, čímž ohrozil stabilitu Koruny v Brožově.” Složka s výpověďmi a důkazy byla značně naditá a nepotřebujil číst ji celou znovu. Dobře vím, co tam všechno je. Pěkná detektivní práce pana Martina, několik odborných posudků na mou způsobilost, velká a značně přehledná studie od slečny Koťátka a svědecké výpovědi od kapitána Westfalla a dalších. 

 

“To by bylo.” 

 

Dopřál jsem si další doušek nádherně chladného vína a můj pohled padl na pár dalších zpráv, nadepsaných elfsky...na Gelreánském dopisním papíře s mou pečetí.

“Královna Cernunna...Hmmmm….” pomyslel jsem si a udělal pár poznámek ohledně její zítřejší snídaně. “..snad je její bratr lepší politik než ona. No co, aspoň se nemůže říct, že neplatíme úroky. Ostatně, co je jedna facka oproti popravě a rozpoutání dalšího zcela zbytečného konfliktu?” Ústa, žádající pomstu, byla rychle umlčena. Troška dalšího vína zašplouchala v číši, po které se maličko rozlezla jinovatka.

 

“A pak tu mám tuhle drobnost…” pomyslel jsem si a uvědomil jsem si, na čem to sedím. Trůn z theolitu, darovaný alchymisty, zajišťující klid a mír v Brožově. No dobře, aspoň trošku. Maličko jsem projel pár zpráv od Barona i nového mistra alchymisty Niklfa. Theolit má dovednost uchovávat energii, částečně energii místní Divoké magie a částečně tu "cizí". Dokud zde bude theolit kontrolován a správně těžen, nezmění se to zde v magickou pustinu plnou pozměněných bytostí.. Tuto větu jsem si dobře zapamatoval. Bohužel, netřeba magie pro problémy. Stačí znesváření lidé. 

 

Ale každý problém má své řešení...ale šílených císařů už bylo víc jak dost. Je dobré se dívat na věci trošku….politicky.“Politika je vždy o zvážení rizika….” prolétlo mi při pohledu na královninu pečeť, roztékající se v krbu. “...a Brožov se vyjádřil jasně.”

 

Popis není dostupný.