Zlenice larp

Obecná pravidla

Pravidla Zlenic se v základních principech výrazně neliší od ostatních larp her (světů), máme ale originální speciality a stále zkoušíme nové a lepší. Hraní postavy vyžaduje dobrý roleplaying, postavy mohou ovládat mnoho herních schopností (dovedností), které hráč své postavě vybírá do začátku nebo je může získat během hry učením.

Obecná pravidla
Sjednocená bojová pravidla (SBP ASF)
Herní souboj
Tvorba postavy
Společenské role

Jaká je historie postavy?

Kde se postava naučila, co umí, a proč? Historie odůvodňuje vše, co bylo napsáno výše. Postava může například mít strach z výšek, protože kdysi odněkud spadla, nebo se věnuje alchymii, protože má strach z vlastní smrti a chce nalézt elixír věčného života. Pokud si v kategorii Reálie světa vyberete zemi, ze které Vaše postava pochází, je možné, že tato Vaše volba ovlivní směřování postavy, reakce ostatních postav na ní, ale například i průběh Vaší hry. Možnosti jsou téměř nevyčerpatelné a vše závisí jen na Vaší fantazii.

Pravidla pro povolání

Klikněte na ikony pro zobrazení pravidel pro archetypy a dovednosti daného povolání.


Kostýmy

Každý účastník by měl mít kostým odpovídající postavě kterou ztvárňuje - její kultuře, rase, povolání, společenskému postavení. Níže naleznete zdroje kterými se můžete inspirovat.


Academy of Art: zlepšení hraní a kostýmů (pdf)
Rady, tipy, triky na kostýmy (pdf)
Inspirace na vhodné kostýmy (pdf)
Inspirace na NEvhodné kostýmy (pdf)
Inspirace na nejhezčí kostýmy (pdf)

Larp of ASF.cz
Webdesign od Eskel.cz